בלוג

איך להתאים בגדים למבנה גוף

הכירי את עצמך – איך להתאים בגדים למבנה גוף?

אחד המאפיינים המרכזיים של תקופתנו הוא ההיצע הגדול של בגדים אופנתיים ונוטפי סטייל אשר הולך וגדל בקצב מסחרר. ואולם, על אף שרובנו אוהבות להתלבש בהשראת הטרנדים החמים, יש לשים לב שלא להילכד תחת גזרות לא מחמיאות ובגדים שאינם הולמים את מבנה גופנו. על כן חשוב שתכירי את עצמך, את מבנה גופך, כמו גם את התשובה לשאלה הנצחית איך להתאים חליפות אלגנטיות בפרט, ובגדים בכלל, למבנה הגוף שלנו, על מנת שלא להתפתות לרכישת בגדים יפים ולא מחמיאים.

איך תדעי מהו מבנה גופך?

על מנת להתאים בגדים למבנה גוף, חשוב שתכירי את מבנה גופך על ידי מדידת היקפי הכתפיים, החזה, המותן, הבטן והאגן. יש להקיף את סרט המדידה מסביב לחלק הרחב ביותר של כל אזור, מלבד באזור המותניים ששם יש להקיף דווקא את החלק הצר ביותר. רשמי לפנייך את המדדים ובדקי את הפרופורציות בין ההיקפים השונים.

בגדים מחמיאים לגוף

התאמת בגדים למבנה גופך

  • צורת תפוח – מבנה גוף שמאופיין בכתפיים רחבות יותר מהירכיים, הידוע בכינויו גם משולש הפוך. אם ניחנת במבנה גוף זה יתאימו לך פרטי לבוש המדגישים את אזור האגן והרגליים. פרטי לבוש מומלצים יהיו שמלות וחצאיות צמודות באזור האגן והרגליים, חולצות וסריגים בגזרת אוברסייז בשילוב עם מכנסיים צמודים, עדיף ללא הדגשת המותן.
  • צורת מלבן – מבנה גוף שמאופיין במידות כתפיים וירכיים כמעט זהות, המכונה גם מבנה גוף ישר או אתלטי. אם ניחנת במבנה גוף זה יתאימו לך פרטי לבוש המאזנים בין החלק העליון של הגוף לבין הדגשת הרגליים וקימורי הגוף. הכלל החשוב למבנה גוף זה הוא הקפדה על עוצמה באחד מחלק הגוף – העליון או התחתון – ולא בשניהם יחד. למבנה גוף זה יתאימו פרטי לבוש בעלי צווארונים מודגשים ותפוחים, ז’קטים בעלי אלמנטים שמדגישים את אזור החזה או הכתפיים, שמלות שמדגישות את הרגליים או לחילופין את החזה – רק צריך לבחור איזה אזור מתחשק לך להדגיש.
  • צורת שעון חול – מבנה גוף שמאופיין במותניים דקיקות ומידות חזה ואגן בערך שוות. אם ניחנת במבנה גוף זה יתאים לך מגוון רחב של בגדים, כאשר המפתח להצלחה יהיה הדגשת הקימורים הטבעיים של הגוף – המותניים הצרות, המחשוף והאגן. פרטי לבוש מומלצים יהיו סריגים, שמלות או חולצות עם צווארון עגול או וי, שמלות מעטפת המהודקות באזור המותניים, כמו גם ג’ינסים ומכנסיים בגזרות גבוהות המדגישים את קו המותן.
  • צורת אגס – מבנה גוף שמאופיין במותניים רחבות יותר מהחזה ואגן רחב יותר מהכתפיים, המכונה גם צורת המשולש. אם ניחנת במבנה גוף זה יתאימו לך בגדים שמאריכים את הגוף, המושכים את תשומת הלב לחלק העליון ומבליטים את הכתפיים, החזה והמותן. פרטי לבוש מומלצים יהיו שמלות בגזרת A, חולצות צמודות עד קו המותן, חולצות ושמלות בעלות מחשופים עמוקים וחצאיות ומכנסיים בגזרה ישרה.

את מוזמנת לבקר באתר וברשת חנויות ICE CUBE – בית לאופנה ישראלית בניחוח איטלקי – ולהתרשם ממגוון הבגדים בעלי הגזרות המחמיאות לכל אישה ולכל מבנה גוף – הרשת מציעה פרטי אופנה המיוצרים והנתפרים במהדורות מוגבלות ומצומצמות באירופה, על מנת לייצר את הבגדים המדויקים והאיכותיים ביותר, כל זאת תוך הקפדה על חוויית קנייה מענגת ואישית.